اخبار و مقالات

ویژگی کرم پودر خوب

ویژگی کرم پودر خوب

ویژگی کرم پودر خوب

کرم پودر خوب دارای ویژگی های متعددی است که اگر در هنگام خرید این ویژگی ها را در نظر بگیرید میتوانید بهترین کرم پودر را متناسب با نوع و رنگ پوست انتخاب کنید و از انتخاب خود راضی باشید.

ویژگی های یک کرم پودر خوب را با هم بررسی میکنیم.

۱- پوشانندگی قوی

برای بسیاری از خانم ها پوشانندگی قوی از مهم ترین ویژگی های یک کرم پودر خوب است. زیرا از کرم پودر به عنوان زیرساز آرایش استفاده میشود و باید تمام عیوب و نواقص چهره را بپوشاند. قرمزی پوست، جای جوش، آکنه، لکه های تیره، کک و مک ها از مهم ترین عیوبی هستند که در اغلب پوست ها وجود دارند و به وسیله یک کرم پودر مناسب پوشش داده میشوند و پوست را آماده یک آرایش بی عیب و نقص میکند.

۲- کرم پودر سبک برای مصرف روزانه

از ویژگی های یک کرم پودر خوب از نظر خانم ها داشتن بافتی سبک و همچنین مخملی است. اکثر خانم ها برای استفاده روزانه از کرم پودرها ترجیح میدهند که آن ها دارای بافتی سبک باشند تا در طول روز پوست آن ها احساس سبکی کند. مواد آرایشی سنگین و موادی که به خوبی جذب پوست نمیشوند مورد انتخاب خانم ها قرار نمیگیرند.

۳- ترکیبات عالی

وجود انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C و E در کرم پودرها باعث افزایش کیفیت آن ها میشود. خانم هایی که در انتخاب محصولات آرایشی شان دقت میکنند اغلب کرم پودرهایی را انتخاب و مصرف میکنند که دارای ترکیباتی غنی و ترجیحا گیاهی باشند تا نه تنها به پوست شان آسیب نرسد بلکه مشکلات احتمالی پوست آن ها را نیز برطرف کند و به جوان سازی و جلوگیری از چین و چروک و حتی افتادگی آن کمک کند.

۴- رنگ طبیعی

مهم ترین معیار در انتخاب کرم پودر رنگ آن است. بهترین رنگ برای هر فرد نزدیک ترین رنگ به پوستش است. راه های مختلفی برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد که در مقاله های پیشین به آن اشاره کردیم. اما اگر بخواهیم در این بخش نیز به طور مختصر به آن اشاره کنیم باید بگوییم که بهترین راه های تشخیص رنگ پوست سه روش دارد:

تشخیص رنگ پوست بر اساس رنگ مو و چشم

شما بر اساس رنگ مو و چشم هایتان میتوانید سرد، گرم و یا خنثی بودن رنگ پوست تان را تشخیص دهید. معمولا افرادی که موی مشکی، بلوند و قهوه ای تیره دارند و چشم هایشان آبی، طوسی و یا سبز است در دسته افرادی قرار میگیرند که رنگ پوست شان سرد است.

اما اگر چشمانی قهوه ای، فندقی و یا کهربایی رنگ دارند و موهایتان مایل به مشکی، قهوه ای رو به قرمز و یا بلوند دارید جزو آن دسته از افرادی هستید که رنگ پوست شان گرم است.

تشخیص رنگ پوست بر اساس اشعه خورشید

راه دیگری که برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد استفاده از نور خورشید است. افرادی که به محض قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید رنگ پوست شان صورتی میشود و یا می سوزد افرادی هستند که رنگ پوست شان سرد است.

افرادی که موقع قرار گرفتن در زیر نور آفتاب پوست شان برنزه میشود رنگ پوست آن ها گرم است.

افرادی که موقع قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید پوست آن ها برنزه نمیشود و نمیسوزد در دسته افرادی قرار دارند که رنگ پوست شان خنثی است.

سیاهرگ ها

سومین راهی که میتواند شما را در تشخیص رنگ پوست تان کمک کند نگاه کردن به سیاهرگ های رو مچ دست تان است. اگر سیاهرگ های روی مچ دست تان آبی و یا بنفش است رنگ پوست تان گرم است اما اگر این سیاهرگ ها سبز هستند رنگ پوست تان خنثی است. اما افرادی که سیاهرگ هایشان سبز – آبی است دارای رنگ پوستی خنثی هستند.

این نکته را مدنظر داشته باشید که تشخیص رنگ رگ کار بسیار دشواری است پس اگر در این زمینه مهارت ندارید بهتر است برای تشخیص رنگ پوست تان از روش های قبل استفاده کنید.

۵- برند معتبر

برندهای معتبر و برندهایی که سال هاست در تولید  محصولات آرایشی فعالیت میکنند و خوش نام هستند بهترین گزینه برای انتخاب شما بشمار میروند. بهتر است که محصولات آرایشی و کرم پودرهای خود را برندهایی تهیه کنید که سالهاست به عرضه با کیفیت ترین محصولات مشهورند.

۶- ماندگاری بالا

آیا شما هم از تجدید آرایش در طول روز بیزارید؟ یکی از ویژگی های یک کرم پودر خوب ماندگاری و دوام بالاست که شما را بی نیاز از تجدید آرایش میکند. دوام بالای کرم پودر و خاصیت ضد آب بودن آن باعث میشود که خانم ها استفاده از آن به محصولات دیگر مانند پودرهای فشرده ترجیح دهند.

۷- سازگار با پوست

از ویژگی های یک کرم پودر خوب که اکثر خانم ها نسبت به آن بی توجه هستند این است که مناسب و سازگار با نوع پوست باشد. پوست های خشک، چرب و مختلط هر کدام نیازهای متفاوتی دارند و کرم پودرهای مختلف با ترکیبات متفاوت برای آن ها تولید شده است.

کرم پودر مناسب برای پوست خشک

اگر بعد از استحمام احساس خشکی در پوست شما تشدید میشود و رنگ چهره شما مات است پوست شما جزو پوست های خشک به شمار میرود. پس باید از کرم پودرهایی استفاده کنید که کمبود آب در پوست شما را جبران کنند و چهره شما را شاداب نشان دهند. به همین دلیل کرم هایی پودرهایی که بر پایه روغن تولید میشوند بهترین گزینه برای شما هستند زیرا میتوانند به پوست شما حالت براق بدهند و ماتی آن را از بین ببرند.

کرم پودر مناسب برای پوست چرب

افرادی که پوستی چرب دارند برخلاف پوستهای خشک دارای ظاهری براق هستند. منافذ باز و وجود آکنه ها جزو ویژگی های پوست های چرب هستند. این افراد باید از کرم پودرهایی استفاده کنند که فاقد چربی (oil free) هستند استفاده کنند. این نوع از کرم پودرها باید بر پایه آب باشند نه بر پایه روغن. اگر در صورت استفاده از کرم پودرهای فاقد چربی باز هم پوست تان ظاهری براق دارد میتوانید قبل از استفاده از کرم پودر یک لایه از پنکک ( پودر فشرده ) بر روی پوست تان بزنید سپس اقدام به استفاده از کرم پودر کنید.

کرم پودر برای پوست مختلط

افرادی که پوست مختلط دارند با تغییر فصل نوع پوست آن ها نیز تغییر میکند. اما مهم ترین ویژگی پوست های مختلط این است که مناطقی مانند ( تیغه بینی، پیشانی و چانه ) خشک و بقیه مناطق صورت چرب یا معمولی است. این افراد در تابستان پوستی چرب و در زمستان پوستی متمایل به خشک دارند. پس بهترین کرم پودر برای این افراد کرم پودری است که بر پایه آب تولیدشده است.

کرم پودر مناسب برای پوست نرمال

داشتن پوستی نرمال آرزوی بسیاری از خانم هاست. زیرا این پوست ها در بهترین حالت خود قرار دارند و با کمبود آب و یا چربی اضافی دست و پنجه نرم نمیکنند. این افراد میتوانند در فصول سرد سال از کرم پودرهای بر پایه روغن ودر فصول گرم سال از کرم پودرهای بر پایه آب استفاده کنند.

۸- ضد حساسیت

یکی دیگر از ویژگی های یک کرم پودر خوب ضد حساسیت بودن آن است. استفاده از برخی برندهای نامعتبر موجب بروز حساسیت و آکنه در پوست میشوند و باعث میشوند که پوست افراد بعد از مدتی به انواع مواد آرایشی آلرژی پیدا کند. ترکیبات بکار رفته نامرغوب در مواد آرایشی باعث ایجاد این مساله میشود و برای در امان ماندن از بروز هر گونه حساسیت و آلرژی به کرم پودرها باید از برندهای معتبر استفاده کنید.

۹- محافظت کننده در برابر UV

کرم پودرهایی که حاوی SPF هستند میتوانند از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کنند. در مقاله ای تحت عنوان ” آفتاب چه بلایی بر سر پوستمان می آورد؟ ” به بررسی تاثیر اشعه UV خورشید بر روی پوست پرداختیم. دارا بودن SPF یکی از ویژگی های کرم پودر خوب است که میتواند مانع از ایجاد لک  های تیره، کک ومک، آفتاب سوختگی و… در پوست شما شود.

۱۰- پیشگیری از ایجاد چین و چروک

اگر کرم پودر خود را از برندهای نامعتبر خریداری کنید باید به زودی شاهد ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست باشید. زیرا برندهای نامعتبر از ترکیباتی در محصولات خود استفاده میکنند که باعث تولید محصولی نامرغوب شده و روند پیری پوست را در شما تسریع میکنند. وجود ترکیباتی مانند انواع روغن های گیاهی و ویتامین ها میتواند باعث تولید محصولی مرغوب شده . همچنین به جوانسازی پوست شماکمک کند.

بهترین کرم پودر از نظر پزشکان

بهترین کرم پودر از نظر پزشکان کرم پودری است که دارای ده ویژگی بالا باشد . و بتواند علاوه بر دارا بودن ترکیباتی مرغوب و انواع ویتامین ها ماندگاری و دوام طولانی داشته باشد. محافظت از پوست به وسیله کرم پودرها میتواند آن ها را جایگزین کرم های ضدآفتاب کند. استفاده از کرم پودر مناسب با نوع و رنگ پوست یکی از ملاک های مراقبت از پوست به شمار میرود زیرا استفاده از محصولاتی که با پوست شما سازگاری ندارد میتواند باعث آسیب رساندن به سلامت آن شود.

پست های مرتبط

1 نظر در “ویژگی کرم پودر خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.